Лапароскопічна хірургія при раку товстої кишки. Резекція кишечника
Лапароскопічні операції при колоректальному раку внесені до всіх протоколів країн Західної Європи, Ізраїлю та США. Колоректальна хірургія – це стандартні процедури з видалення правої половини товстої кишки, лівої половини товстої кишки, поперечно-ободової, сигмоподібної та прямої кишки.
Відмінність полягає в тому, що при раку прямої кишки, якщо стадія хвороби більша за Т2, лікування починають із променевої терапії, що знижує ризик виникнення рецидиву на 10-15%. Після проведення радіотерапії виконується лапароскопічна резекція прямої кишки. Для інших зон кишки передопераційна радіотерапія не поліпшує результат. Тому за будь-якої стадії виконується резекція кишки малоінвазивним методом.
Часто на ранніх стадіях хвороби достатньо тільки хірургічного втручання як методу лікування. На пізніх стадіях резекція кишок використовується також для ліквідації закупорки органу. Операція полягає у лапароскопічному видаленні ураженої раком ділянки із залученням лімфовузлів. Іноді видалення, а не резекція прямої кишки є єдиним методом лікування. При цьому хірург накладає колостому, тобто кінцевий відділ кишечника виводиться на передню черевну стінку, де закріплюється спеціальний калоприймач. У багатьох випадках виведення колостоми — тимчасове, тому що після операції через кілька місяців може бути проведена реконструкція кишечника, і потреба в колостомі зникне.
У LISOD виконується виняткова за складністю резекція кишечника зі збереженням сфінктерного апарату. У листопаді 2013 року майстер-клас із проведення лапароскопічної передньої резекції прямої кишки зібрав спеціалістів з усіх регіонів України.
Операції на кишечнику (як резекція кишки, так і її повне видалення) відрізняються складністю і у відкритому варіанті завдають великої травми організму пацієнта. Саме тому в LISOD 99% втручань проводять за допомогою сучасного лапароскопічного способу, що має низку переваг порівняно зі стандартною методикою.
Про можливість виконання такої операції як реконструкція кишечника можна говорити лише після ретельного огляду пацієнта та проведення необхідних обстежень. Фахівці LISOD детально вивчать ситуацію та порекомендують необхідний рівень відновлювальної хірургії.