Міфи про лапароскопію

Сьогодні провідна роль лапароскопії в хірургічному лікуванні онкологічних захворювань – це незаперечний факт.

Переваги малоінвазивної хірургії є очевидними. Весь необхідний обсяг втручань – а в онкології він може бути дуже великим – ми виконуємо «малою кров'ю», зводячи до мінімуму операційну травму. При «відкритих» операціях пацієнт страждає саме через травму доступу, з якою пов'язані і болі, і тривала госпіталізація та післяопераційні ускладнення.

Але, незважаючи на очевидні переваги, лапароскопічна хірургія обростає міфами та легендами – украй шкідливими, а часом і небезпечними. На жаль, ці помилки іноді підтримують лікарі, які не володіють сучасним методом, щоб схилити пацієнта до «відкритої» операції.

Ознайомимось із міфами, щоб назавжди позбутися необґрунтованих страхів.


svetfibro_02
Вони (хірурги) нічого не бачать при лапароскопії, намагаються розглянути органи у темряві.

Міф. Завдяки новітнім технологіям фахівець на екрані монітора бачить операційне поле набагато краще (сучасні відеокамери дають 20-кратне збільшення), ніж при класичній хірургії, коли лікар покладається тільки на власний зір.

Хірурги можуть щось пропустити, не помітити та не видалити.

Ще один міф. На екрані чітко видно збільшене зображення органів, і операції проводяться практично на мікрохірургічному рівні за допомогою спеціальних інструментів для лапароскопії. За таких умов неможливо «щось пропустити». Якість операції в будь-якому випадку залежить від кваліфікації, майстерності та досвіду хірурга.
rukiserg_03

Вони ж (хірурги) нічого не відчувають, оперують апаратом.

Не просто міф, а маніпуляція – заміна понять. Так само, як за «відкритих» втручань, лапароскопічні операції виконує людина, а не апарат. Використовуються спеціальні інструменти для лапароскопії, що «подовжують» руки хірурга.

Ви дуже худий (худа) — після лапароскопічної операції буде сильно видно рубці, може залишитися шрам, а ось косметичний шовчик...

Почувши такий «аргумент», залишається лише усміхнутися. Після невеликих проколів для введення лапароскопічних інструментів майже не залишається рубців і шрамів. І жоден «шовчик» при виконанні «відкритої» операції не дасть такого косметичного ефекту, як при малоінвазивному втручанні. З 2010 року в LISOD застосовують NOTES-хірургію, яка використовує природні отвори для видалення пухлини або ураженого органу. Це дає змогу досягти виняткових результатів – взагалі немає шрамів та рубців.
surgeryscars_02

Я надто товстий (товста) для лапароскопічної хірургії.

Ожиріння – не протипоказання для лапароскопічних операцій. Навпаки, саме лапароскопічним методом LISOD проводять хірургічне лікування крайнього ступеня ожиріння. Лапароскопія для повних людей має цілу низку переваг: кількість ускладнень (пневмоній, нагноєних ран, гриж) нижче на порядок, ніж у хворих, яких оперують традиційним способом.

Мені не можна робити лапароскопічну операцію – у мене важкі супутні захворювання.

У кожному випадку питання вибору технології операції обирає хірург разом із анестезіологом. Можливо, знадобиться спеціальна передопераційна підготовка. У LISOD великий досвід проведення лапароскопічних операцій пацієнтам із цукровим діабетом та серцево-судинними захворюваннями.

Отже, легенди про лапароскопічні операції не мають нічого спільного з реальністю. Якщо вам потрібне хірургічне лікування, ви повинні володіти грамотною інформацією та прийняти свідоме рішення.

Запис на прийом

Для продовження введіть захисний код і підтвердіть відправку.
* – обов'язкове для заповнення