Види пухлин молочної залози
Доброякісні утворення не поширюються за межі залози і не становлять загрози життю людини. Серед них виділяють такі види.
Кісти молочної залози. Це невеликі порожнини в тканині молочної залози, заповнені секретом, що виробляється залозою. Зрідка кісти можуть бути болючими, викликати набряк залози. Вони можуть спричиняти виділення із соска прозорої або каламутної рідини.
Фіброаденома молочної залози. Це утворення, що складається із сполучної та залозистої тканин молочної залози, з чітким відмежуванням від прилеглої тканини залози. При великих розмірах фіброаденома може формувати помітні ущільнення, які здатні рухатись під шкірою. Порівняно зі злоякісною пухлиною фіброаденома має більш гладку поверхню та кулясту форму. Вона зазвичай безболісна, може бути одиничною чи множинною.
Гінекомастія. Збільшення грудних залоз у чоловіків, зумовлене розростанням тканини грудної залози. Відбувається у разі порушення гормональної регуляції зростання залозистої тканини.
Мастопатії. Група гормонозалежних захворювань молочної залози, що характеризуються порушенням структури тканин, періодичним болем.
Папілома протоки залози. Доброякісне утворення, що походить із клітин проток. Проявляється, як правило, лише помірними кров'янистими виділеннями із соска.
Доброякісні утворення не поширюються за межі залози і не становлять загрози життю людини.
До злоякісних пухлин молочної залози належать рак та саркома молочної залози.
Рак молочної залози – це аденокарцинома, тобто пухлина, що походить із залозистої тканини. Рак може бути протоковий, коли пухлина походить із проток молочних залоз, і часточковий (лобулярний, від лат. lobula – часточка), тобто походить із залозистої тканини. Ці форми можуть бути як інфільтративними (пухлина проникає за межі базальної мембрани і може поширюватися організмом – метастазувати) та неінфільтративними (пухлина не виходить за межі базальної мембрани і не метастазує).
Саркома молочної залози. Злоякісна пухлина, що виходить зі сполучної тканини (зв'язки, фасції, судини, нерви). Зустрічається значно рідше, ніж рак молочної залози, і має агресивніший перебіг.