Наші рекомендації
Після лікування в Центрі у наших пацієнток є всі шанси стати здоровими, повернутися до активної діяльності та сімейних обов'язків. Але для цього, безумовно, потрібно докласти зусиль.
Варто приділити увагу спеціальним вправам, подумати про психологічний клімат у сім'ї та душі, приймати препарати, рекомендовані лікарем для запобігання рецидивів і метастазів. Погані помічники у боротьбі із хворобою – злопам'ятність, песимізм, звинувачення себе, заздрість, нелюбов до себе та навколишніх, відчуття провини, страх, невпевненість, нервозність. Подолати всі ці почуття допоможе робота з психологом Центру. Лікування, безперечно, нелегке. Необхідно проявити мужність, стати активним гравцем у процесі повної ліквідації недуги, підключити волю та силу «слабкої» статі.
читати даліХарчування
Як харчуватися під час лікування раку грудей?
Під час лікування апетит може притупитися, але все ж запорукою успішної терапії є здорова дієта.
У процесі лікування правильне харчування важливіше, ніж будь-коли. Щоб боротися із хворобою, організм працює з великим напруженням, відновлюючи клітини, які, ймовірно, були пошкоджені при опроміненні або хіміотерапії. Під час лікування раку (особливо при проходженні хіміотерапії) виникають побічні явища, зокрема втрачається апетит. Потрібно переконатися, що організм отримує всі необхідні вітаміни та поживні речовини.
читати даліПрофілактика лімфостазу
Рекомендації щодо профілактики лімфостазу
Що таке лімфостаз?
Лімфостаз — це хронічний або тимчасовий застій лімфи і тканинної рідини в підшкірній клітковині та шкірі.
Ознаки лімфостазу
- Стійкий набряк підшкірної клітковини та шкіри, що зберігається більше місяця.
- Зменшуючись на ранок, набряк протягом дня знову збільшується.
- На окремих ділянках руки набряку вигляд «подушки», тобто пальці можуть не набрякати.
- Якщо на набряк натиснути, залишаються ямки.
- Виникають часто запалення шкіри.
Спеціальна білизна
Спеціальна білизна – бюстгальтери та купальники
У Центрі мамології передбачено забезпечення жінки необхідною високоякісною білизною.
У ранньому післяопераційному періоді пацієнтці буде надано спеціальну білизну, що відповідає обсягу та методу операції. Вона допоможе більш зручно та безпечно пройти цей період. У разі потреби допоможемо замовити та підібрати зовнішні протези грудей для пацієнток, яким було проведено мастектомію без виконання одномоментної реконструкції.
Дуже важливий чинник – гарне самопочуття. Що впевненіше жінка почувається, то більше сил у неї з'являється. На щастя, на сьогодні є широкий вибір усіх необхідних аксесуарів: від перук, хусток до бюстгальтерів та купальників, виготовлених з урахуванням фізіологічних особливостей.
читати даліПодолайте страх
Лікування займе багато часу та сил. Важливо розуміти, що це лише період у житті, складний та важкий, але часто зі щасливим кінцем. У жінки може виникнути страх рецидиву – страх, що повториться захворювання. Як подолати страх? Його треба прийняти. До колишнього сприйняття життя повернутись буде складно. Жінка має пам'ятати, що спеціалісти Центру з нею поряд завжди, що, виходячи з лікарні, вона залишається під наглядом професіоналів-онкологів. І колись після чергового огляду наша пацієнтка обов'язково почує: «Тепер можете прийти через рік».
читати даліПісля мастектомії
Жінка, яка перенесла мастектомію, часто ставить собі запитання: «Що робити? Як жити після такої операції? Як дочекатися відновлення грудей?» Спеціалісти Центру мамології LISOD мають відповідь: «Жити – повноцінно, якісно, краще, яскравіше, ніж до хвороби. Усі проблеми, пов'язані з операцією, – тимчасові».
Молочну залозу можна реконструювати (відновити) і після закінчення основних етапів онкологічного лікування. Це цілком безпечно, якщо сама пацієнтка цього бажає, немає протипоказань з боку основної хвороби і немає супутньої патології. Але після операції доведеться попрацювати. Завдання пацієнтки – відновити функцію верхньої кінцівки та поліпшити самопочуття. Найкращим помічником для неї буде спеціальна гімнастика, а коли заживе післяопераційна рана, можна буде додати плавання.
читати даліРозділ для чоловіків
Коли ставлять такий діагноз дружині, чоловіка це може шокувати та стати проблемою не тільки для його коханої, але й для нього самого. Можливо, йому мало відомо про захворювання, і чоловік не знає, чим допомогти. Інформація, представлена в цьому розділі, важлива для розуміння ситуації.
Що відбувається?
Рак молочної залози – захворювання, яке не лікується простими таблетками. Лікування дуже індивідуальне, залежить від розміру новоутворення та ступеня поширення пухлини, біологічних характеристик та агресивності, віку жінки.
читати далі