Компресійне бандажування
Компресійний бандаж — це спеціальна методика багатошарового бинтування, яка дозволяє домогтися оптимального для роботи лімфатичної системи градієнта тиску й співвідношення тиску спокою та робочого тиску. Такий вид бинтування дозволяє утримати результат, досягнутий за час мануального лімфодренажу, і значно поліпшити його.
Послідовність накладання компресійного бандажа:
- спочатку надівається трубчастий бинт (який обов’язково повинен лягати без складок, його завдання — поглинати піт, виділення сальних залоз);
- потім бинтуються пальці (якщо пальці не бинтувати, то набряк може поширитися на них);
- далі застосовується спеціальний ватяний бинт (цей етап дозволить захистити шкірні покриви);
- наступний крок — використання різного виду прокладок, які або надають додатковий тиск, або знімають його в потрібних ділянках;
- прикінцевий етап — формування тиску за рахунок накладення бинтів низької розтяжності;
- після накладення фінального шару фахівець обов’язково перевіряє розподіл тиску і можливість виконання простих рухів.
Компресійний бандаж накладається після процедури мануального лімфодренажу, і на етапі лікування пацієнт перебуває в ньому близько 22 годин — до наступної процедури. У бандажі не просто можна, а ПОТРІБНО рухатися, ходити, займатися лікувальною фізкультурою або іншими видами спорту. Потрібно пам’ятати, що рух — найсильніший механізм транспорту лімфи, тож ефективність застосування компресійного бандажа посилюється, коли ви в ньому рухаєтеся.
Від процедури до процедури набряк зменшується, тому доводиться постійно вносити зміни в технологію бандажування, створюючи правильний градієнт тиску, а місцями додатково підсилюючи його. За допомогою компресійного трикотажу такої гнучкості домогтися, на жаль, неможливо.
При накладенні компресійного бандажа використовуються еластичні бинти. Залежно від матеріалу, з якого зроблені нитки, і їх співвідношення в виробі, виділяють бинти трьох ступенів розтяжності — високого, середнього та низького.
Використання бинтів низької розтяжності дозволяє посилювати природні механізми транспорту, скорочення лімфангіонів. Саме на цих механізмах побудований принцип застосування компресійного бандажування в лікуванні лімфедеми.
ОБОВ’ЯЗКОВО звертайтесь за допомогою до фахівця, який знається на всіх тонкощах виконання процедури.