Тонкоголкова біопсія
Проводиться за допомогою звичайного шприца із голкою, як правило, під контролем УЗД, що дає можливість контролювати положення голки під час процедури та бути впевненим у точності попадання у досліджувану ділянку. При тонкоголковій біопсії отримують зовсім невеликі фрагменти тканини у вигляді окремих клітин та їх комплексів, що не відтворює структуру досліджуваної тканини.
Переваги методу — доступність, швидкість, невелика вартість, проте точність та специфічність — доволі невелика. При тонкоголковій біопсії через невелику кількість матеріалу та відсутність його структури, як правило, неможливо точно встановити всі необхідні характеристики пухлини, а отже, правильно призначити лікування. За результатами тонкоголкової біопсії можна тільки з певною ймовірністю сказати – злоякісна пухлина чи доброякісна і приблизний її тип.
Тому такий метод діагностики є лише допоміжним. Він використовується для уточнення ураження регіонарних лімфатичних вузлів, коли відомі всі характеристики основної пухлини, або для дослідження кістозних рідинних утворень.