Обстеження і діагностика: мамографія, УЗД в Києві
Раннє виявлення (в початковій стадії) раку грудей дозволяє лікарям Центру сучасної мамології проводити успішне лікування. «Золотим» стандартом виявлення непрощупиваемих і безсимптомних новоутворень (а також інших хвороб грудей, які можуть привести до раку) визнаний сьогодні маммологічний скринінг.
У Центрі вибудувана ефективна система діагностики доброякісних і злоякісних утворень грудей. Діагностика раку молочної залози проводиться з використанням новітніх методів, які базуються на системному підході згідно з міжнародними стандартами. Ґрунтуючись на результатах комплексної діагностики, лікарі визначають, наскільки процес поширений, і вибирають оптимальну тактику лікування для кожної пацієнтки. Індивідуальний підхід — це один з основних принципів всього медичного процесу в Центрі сучасної мамології LISOD в Києві.
Методи обстежень cтандартні:
- рентгенологічний (мамографія);
- ультразвуковий (УЗД грудей).
Мамографія — це найбільш інформативний діагностичний метод. У Центрі встановлено низькодозовий спеціальний рентген-апарат для дослідження молочної залози в різних проекціях — мамограф експертного рівня Giotto Class. Завдяки можливості великого збільшення і високій роздільній здатності мамографа виявляються найменші відхилення від норми. Отже, вчасно проводиться ефективне лікування.
Центр також оснащений сучасним апаратом УЗД. Ультразвукове дослідження (УЗД грудей в Києві) проводиться висококваліфікованим фахівцем. При необхідності виконуються діагностичні маніпуляції під УЗД-контролем.
Спеціальні методи досліджень виявлених новоутворень
Для постановки точного діагнозу виконується біопсія: малоінвазивний метод — до початку лікування береться шматочок тканини, що викликає підозру, для проведення гістологічного дослідження. У Центрі (Київ, сучасна мамологія) виконують всі види біопсій, у тому числі і, рідкісну для України, високотехнологічну стереотактичну біопсію.
Установка дозволяє безболісно і дуже точно взяти на аналіз, а іноді й повністю видалити, новоутворення діаметром до 1,5 см (вакуумна аспірація доброякісних новоутворень без хірургічного втручання в амбулаторних умовах).
- аспіраційна біопсія — отримання матеріалу для цитологічного дослідження;
- трукат-біопсія — отримання матеріалу для гістологічного дослідження;
- стереотаксична біопсія — отримання матеріалу для гістологічного дослідження;
- дуктографія — дослідження протоки молочної залози.
Маніпуляції проводяться зі знеболенням в умовах амбулаторії, перед виконанням процедур немає необхідності у спеціальній підготовці. Патогістологічне дослідження ідентифікує тип новоутворення, а гормонозалежність пухлини (наявність прогестеронових та естрогенових рецепторів і наявність рецепторів Her2neu) визначають за допомогою імуногістохімічних тестів. Необхідно розуміти, що на вибір і прогноз лікування впливає гормональний статус. Всі матеріали, які беруться при біопсії, направляють в патлабораторію Німеччини (лабораторія має міжнародний сертифікат). Це вкрай важливо, адже від результату патогістологічного дослідження залежить вибір оптимального плану лікування для кожної нашої пацієнтки.
Дослідження дозволяє:
- визначити походження (гістогенез) пухлини для розробки плану ефективного лікування;
- провести дослідження рецепторного статусу для визначення чутливості пухлини до різних видів лікування.
Для типування або підтвердження діагнозу пухлини виконують додаткові дослідження — FISH-дослідження на тканини, PT-PCR, PCR. За результатами визначаються показання до проведення видів хіміотерапії (у тому числі, препаратами таргентной терапії).
Додаткові дослідження:
- рентгенографія легенів;
- комп'ютерна томографія грудної клітини та органів черевної порожнини;
- дослідження лімфовузлів до початку лікування;
- ультразвукове дослідження (органи черевної порожнини);
- загальноклінічні обстеження і аналізи.
Ці дослідження проводять для оцінки поширення пухлини в організмі, відсутності або наявності метастазів в лімфовузлах та інших органах. Дослідження характеризують супутню патологію і стан організму, що також впливає на вибір плану лікування.
Для виявлення і спостереження перебігу раку грудей, контролю ефективності лікування, виявлення рецидиву хвороби використовується онкомаркер СА15-3.
При необхідності в складних випадках в обговоренні результатів досліджень беруть участь зарубіжні фахівці завдяки можливостям телемедицини, яка широко використовується в Центрі.
Досвід лікарів Центру (Київ, сучасна мамологія) в поєднанні з новітнім обладнанням дозволяє проводити всі необхідні діагностичні процедури (обстеження молочної залози), пов'язані із захворюваннями молочних залоз. Використовуються найбільш передові методи діагностики раку грудей. Всі методики та обладнання, що застосовуються в Центрі сучасної мамології Лікарні ізраїльської онкології LISOD у Києві, відповідають міжнародним стандартам.