Ексцизійна (хірургічна) біопсія
Це повне видалення підозрілого утворення під час невеликої операції. Найбільш агресивний метод діагностики утворень молочної залози. Проте таким чином можна дослідити утворення повністю, точно визначити його біологічні характеристики, завдяки цьому встановити правильний діагноз і сформувати лікувальну тактику.
Показання до ексцизійної біопсії:
- Неможливість отримати достатньо тканини молочної залози під час товстоголкової біопсії (утворення досить малого розміру або розташоване в незручному для біопсії місці).
- Розходження даних радіологічних обстежень (УЗД, мамографія, МРТ) та даних трепан-біопсії, коли радіологічні ознаки вкрай підозрілі, а при звичайній біопсії явної патології не виявлено.
- Підозрілі зміни у доброякісному утворенні при планових обстеженнях. Наприклад – швидке збільшення відомої фіброаденоми молочної залози протягом короткого часу, за умови що з фіброаденоми було отримано біопсію за допомогою товстої голки і не виявлено злоякісних клітин.
- Деякі зміни в молочній залозі, зокрема атипові протокові або лобулярні гіперплазії, папіломи та склерозуючі стани, що підвищують ризик розвитку раку молочної залози або можуть його супроводжувати.
Ексцизійна хірургічна біопсія проводиться як повноцінна операція під загальним наркозом із дотриманням принципів онкопластичної хірургії – приховування розрізів у малопомітних зонах молочних залоз та збереження естетичного вигляду грудей, без грубих післяопераційних деформацій.
Реабілітація після такого типу хірургічного втручання займає декілька днів і не потребує зміни режиму життя та додаткового втручання спеціаліста з реабілітації.