УЗД молочних залоз
Ультразвукове дослідження молочних залоз можна проводити в будь-якому віці як самостійний метод обстеження або як доповнення після проведеної мамографії.
читати даліТовстоголкова біопсія
Цей метод проводиться з використанням товстої голки і спеціальних пристроїв, що «вистрілюють» її в тканини. Це дозволяє взяти цілий «стовпчик» матеріалу, що містить повноцінну структуру тканини. Отриманого матеріалу достатньо для проведення гістологічних, імуногістохімічних та молекулярно-генетичних досліджень.
читати даліТонкоголкова біопсія
Проводиться за допомогою звичайного шприца із голкою, як правило, під контролем УЗД, що дає можливість контролювати положення голки під час процедури та бути впевненим у точності попадання у досліджувану ділянку. При тонкоголковій біопсії отримують зовсім невеликі фрагменти тканини у вигляді окремих клітин та їх комплексів, що не відтворює структуру досліджуваної тканини.
читати даліЕксцизійна (хірургічна) біопсія
Це повне видалення підозрілого утворення під час невеликої операції. Найбільш агресивний метод діагностики утворень молочної залози. Проте таким чином можна дослідити утворення повністю, точно визначити його біологічні характеристики, завдяки цьому встановити правильний діагноз і сформувати лікувальну тактику.
читати даліСтереотактична біопсія
У випадках, коли пухлина зовсім дрібна, містить так звані «мікрокальцифікати», не виявляється на УЗД, але визначається на мамограмах, лікар-діагност проводить стереотактичну біопсію, тобто біопсію з рентгенологічним контролем.
читати даліОстеосцинтиграфія
Остеосцинтиграфія — дослідження, яке допомагає діагностувати проблеми з кістками. Це корисний інструмент для пошуку раку, який походить з кістки чи поширився метастазами в кістку. Також це дослідження може допомогти оцінити ефективність лікування раку, що поширився в кістки.
читати даліМолекулярно-генетичне дослідження
Сучасні можливості молекулярної біології дозволяють не тільки виявляти і використовувати специфічні механізми роботи пухлинної клітини, а й докладно аналізувати пухлинні гени.
читати даліІмуногістохімічне дослідження
Є частиною комплексного патоморфологічного дослідження, проводиться на спеціально підготовлених зрізах тканин, отриманих при трепан-біопсії, або при видаленні пухлини з навколишньою тканиною під час хірургічної операції.
читати даліГістологічне дослідження
Головна частина патоморфологічного дослідження, а також золотий стандарт діагностики онкологічних захворювань. Тільки гістологічне дослідження дозволяє повноцінно визначити біологічні властивості пухлини, правильно сформулювати діагноз і підібрати адекватне лікування.
читати даліЦитологічне дослідження
Є допоміжним методом патоморфологічної діагностики і ґрунтується на вивченні й оцінці клітинного матеріалу, отриманого з патологічного вогнища за допомогою тонкоголкової пункції, зішкрябу або відбитка з патологічно зміненої поверхні. При цьому отриманий матеріал містить зовсім невелику кількість тканини у вигляді окремих груп клітин. Це дозволяє провести якісний аналіз — злоякісний процес або доброякісний, приблизно оцінити тип пухлини.
читати далі