Хіміотерапія

Знищення клітин пухлини у всьому організмі, а не тільки в головному осередку — це завдання хіміотерапії. Рак молочної залози розглядається спочатку як системне захворювання, що має тенденцію до метастазування, тобто розповсюдження відразу по всіх органах і системах. Ймовірність появи метастазів на ранніх етапах невисока. Якщо і відбувається таке, то на рівні одиничних клітин. Виявити їх неможливо, але хіміотерапевтичними засобами можна знищити. Чим менше в організмі пухлинних клітин, тим легше досягти позитивного результату. Саме тому хірургічне та променеве лікування, яке безпосередньо діє на пухлину молочної залози, доповнюється майже завжди хіміотерапією. Це істотно покращує результати і, що головне, сприяє повному одужанню.

Призначатися хіміотерапія при раку молочної залози може як після операції, так і до неї. Зменшити первинну пухлину — це мета передопераційної хіміотерапії. Створюються умови для повного видалення пухлинного утворення зі збереженням грудей — лампектомія.

На підставі рандомізованих досліджень, які проведені вченими різних країн, визначені дози і режими застосування цитостатичних препаратів для будь-якого типу пухлини — принципи доказової медицини. Максимальної ефективності хіміотерапевтичного лікування дозволяє досягти комбінація ліків. Дозування препаратів, яке залежить від маси тіла, періодичності і послідовності їх введення, називається «протокол хіміотерапії». Це міжнародні протоколи, відомі онкологам усього світу і затверджені онкологічними науковими спільнотами ESMO, ASCO, NCCN як стандарти лікування.

Ефективні протоколи, які довели дієвість на тисячах пацієнток і які входять в стандарти лікування в провідних світових мамологічних центрах, застосовуються в Центрі сучасної мамології.

Хіміотерапія при раку грудей – важливий етап комплексного лікування. З метою профілактики метастазування в майбутньому хіміотерапію проводять після оперативного видалення новоутворення (ад'ювантна хіміотерапія). Ад'ювантна хіміотерапія сприяє тривалому пригніченню або знищенню метастазів після видалення первинної пухлини.

Необхідність проведення хіміотерапії часто лякає пацієнток, адже можливі побічні явища — алопеція (випадання волосся), зменшення в крові числа лейкоцитів (лейкопенія), блювота, нудота. Потрібно розуміти, що одужання знаходиться на одній чаші ваг, а побічні ефекти (неприємні, але тимчасові) — на інший. У Центрі пацієнткам призначають супровідну терапію, що допомагає зменшити побічні явища або повністю уникнути блювоти і нудоти. Спеціальні препарати застосовують при зниженні числа лейкоцитів, що запобігає важкі побічні реакції. У Центрі сучасної мамології супровідна терапія проводиться відповідно до світових онкологічних рекомендацій.

Хіміотерапевтичне відділення

Хіміотерапевтичне лікування пацієнток Центру проходить у спеціальному відділенні, яке відповідає міжнародним вимогам, що пред'являються до таких стаціонарів. Тривалість і швидкість введення цитостатичних препаратів контролюються сучасними пристроями, якими оснащено відділення. Спокою і комфорту сприяють зручні одномісні палати з обов'язковою антибактеріальною фільтрацією повітря. Тут забезпечується цілодобовий медсестринський догляд, індивідуальне харчування.

Головна особливість відділення — розчини препаратів готують не медсестри, а професіонали-фармацевти в умовах сучасної лабораторії, яка обладнана згідно з міжнародними вимогами. Доза розраховується комп'ютеризовано, пысля чого провізор і лікар контролюють кількість препаратів. У лікуванні застосовуються оригінальні ліки від провідних світових фармацевтичних компаній. Принцип мінімальної достатності — основна стратегія проведення хіміотерапії в Центрі сучасної мамології.

Якщо час лікування нетривалий, пацієнтки отримують хіміотерапію в денному стаціонарі, де зручні крісла обладнані кнопкою виклику медсестри і DVD програвачем, а також оснащені функціями масажу.

mdnevnoyhim

Система  PORT-A-CATH

Для багаторазового внутрішньовенного введення ліків використовується система PORT-A-CATH — невеликий пристрій, який встановлюється під шкіру (імплантується) і служить своєрідним катетером. Це дозволяє робити ін'єкції настільки довго і так часто, як того вимагає курс хіміотерапії. При цьому пацієнтки не відчувають дискомфорту.

Як це працює?

Система складається з силіконової мембрани, силіконового катетера і резервуара з титанового сплаву. Силікон — еластичний і м'який матеріал, який не пошкоджує стінки судин. Герметичність резервуара забезпечує силіконова мембрана при 2000 (щонайменше) проколів голкою.

Під шкіру в підключичну або яремну вену у верхньому квадранті грудей пристрій вводиться хірургічним шляхом. Під шкірою має вигляд невеликого ущільнення. Система дозволяє лікам поширюватися швидко по організму. Спеціального догляду порт не вимагає. З ним можна приймати душ і плавати.

Переваги системи, що імплантується:

  • під шкіру імплантується повністю, не вносячи дискомфорт у режим дня (плавання, душ);

  • часті внутрішньовенні ін'єкції можливі протягом тривалого часу;

  • ін'єкції і забір крові для аналізів безболісні;

  • система швидко усувається, коли в ній зникає необхідність.

Запис на прийом

Для продовження введіть захисний код і підтвердіть відправку.
* – обов'язкове для заповнення