UpToDate 5.0. Беремо активну участь!

Днями відбулася наймасштабніша подія цього року в українській онкології — Науково-практична конференція «Оновлення в діагностиці та лікуванні онкологічних захворювань 5.0».

Захід зібрав і об’єднав представників багатьох спеціальностей, які беруть участь у діагностиці і лікуванні раку, — онкологів, хірургів, радіологів, променевих терапевтів, медичних фізиків, патологів, ендоскопістів, психологів тощо. Це був величезний майданчик, на якому фахівці мали змогу обмінятися досвідом, продемонструвати передові методики та інноваційні підходи в лікуванні, ознайомитися з найбільш перспективними дослідженнями, що дають надію на одужання багатьом пацієнтам. 

Приємно відзначити, що спеціалісти Лікарні ізраїльської онкології LISOD взяли активну участь у заході — і як слухачі, і як експерти, що поділилися власними знаннями і можливостями.

Програма двох днів UpToDate 5.0 передбачала значну кількість секцій і напрямів, серед яких — лікування різноманітних онкопатологій (рак молочної залози, легені, колоректальний рак, пухлини шлунка та стравоходу, гепатопанкреатобіліарної зони, голови та шиї), молекулярна й променева діагностика, ендоскопічна онкологія, онкодерматологія, онкоортопедія, онкоурологія, онкогінекологія, онконейрохірургія, радіаційна онкологія тощо.

Вражає перелік запрошених іноземних спікерів — Joseph Gligorov, Stuart McIntosh, Phillip Poortmans, Thorsten Kuehn, Zoltan Matrai, Stefano Pompei, Regis Paulinelli, Alberto Ballestin, Tomoyouki Yano, Robert J. Cerfolio, Баушис Августинас, Al B. Benson III, Julie Hallet, Ramon Rami-Porta, Klotz Laurence, Gennady Bratslavsky, Alistar Stirling, Stefan Rosahl, Clemens Cyran, Onur Yildirim, Natalka Suchowerska, Nataliya Kovalchuk.

У переддень конференції відбувся прекурс з відеоонкохірургії. На величезному екрані в кінотеатрі Multiplex Atmosfera видатні українські хірурги представили відео найскладніших втручань — з поясненнями і покроковими коментарями.

  • Хірург, онколог, заступник головного лікаря з хірургічної роботи LISOD, кандидат медичних наук Сергій Байдо ділився можливостями лапароскопії при онкозахворюваннях гінекологічних органів.
  • Хірург, онколог, завідувач Центру Мамології LISOD Андрій Жигулін розповідав про сучасну хірургію раку грудної залози.

Андрій Жигулін також був модератором секції «Рак молочної залози», а в дискусіях щодо лікування раку грудей взяли участь і інші наші лікарі — клінічний онколог Андрій Саулов, хірург Дмитро Бухтєєв, променевий терапевт Марина Соколовська.

А два іноземних спікера, які входять до консультативної ради LISOD, виступили з доповідями:

  • Joseph Gligorov (Університет Сорбонна, Франція) розповів про новини системної терапії при ранньому та метастатичному раку молочної залози.
  • Phillip Poortmans (Iridium Netwerk, Антверпенський університет, Бельгія) окреслив сучасні тенденції та перспективи променевої терапії при ранньому раку молочної залози.

Модерувати секцію «Онкогінекологія» була запрошена головний лікар LISOD, онкогінеколог, доктор медичних наук, професор Алла Вінницька.

А онкогінеколог, фахівець УЗД Інна Субботіна представила доповідь «Генетична персоналізація: нова реальність для лікування поширеного раку яєчників».

Клінічний онколог, завідувач консультативного відділення Андрій Саулов виступив на заході із двома доповідями — «Практичний досвід застосування Алектинібу у лікуванні метастатичного АLK-позитивного НДКРЛ» та «Клінічний випадок HR+/HER2- РГЗ в форматі дискусії».

Під час секції «Ендоскопічна онкологія» виступив хірург, ендоскопіст Вадим Корпяк із доповіддю «Ендоскопічна підслизова дисекція в діагностиці та лікуванні раннього раку шлунка».

В межах секції «Молекулярна діагностика в онкології» відбулася панельна дискусія «Тяжка артилерія або інтерпретація результатів молекулярного профілювання». У ній взяв участь клінічний онколог Максим Єрмаков.

Модератором секції «Радіаційна онкологія» стала променевий терапевт Марина Соколовська. Також Марина Вячеславівна виступила перед колегами із доповіддю «Шляхи зменшення гострої токсичності при лікуванні раку голови та шиї».

Модератори секції «Радіодіагностика в онкології» — завідувач відділення променевої діагностики, кандидат медичних наук Микола Новіков та клінічний онколог Максим Єрмаков.

Також Микола Євгенович розповів про нестандартні патерни радіологічної відповіді на сучасні протипухлинні терапії і взяв участь у роботі секції «Молоді онкологи».

Медичний фізик Сергій Бровчук був запрошений модерувати секцію «Візія радіаційної онкології», а також представив доповідь «Розвиток дозиметричної інфраструктури в променевій терапії: вимірювальні лабораторії, аудити, навчання, наукові дослідження».

Неймовірно тішить усвідомлення, що фахівці LISOD мають передовий досвід і ґрунтовні знання, якими залюбки діляться з колегами!

Обговорення найактуальніших підходів та методів діагностики і лікування раку під час UpToDate 5.0 — це чудова можливість для подальшого розвитку українських лікарів. А ще це стимул змінюватись і крокувати в ногу з вимогами часу.

Щиро дякуємо всім, завдяки кому ця подія стала можливою, а також всім учасникам за неймовірну атмосферу! Створюємо і втілюємо зміни на благо пацієнтів разом!

Інші новини