Реконструкція грудей власними тканинами. Природна гармонія і краса
Жінка, яка проходить лікування раку молочної залози, прагне не тільки позбутися пухлини. Вона хоче зберегти красу свого тіла — для відчуття цілісності, природності і впевненості в собі.
Якщо органозберігаюче втручання провести неможливо і доводиться виконувати мастектомію, хірурги LISOD вдаються до різних технік реконструкції залежно від індивідуальних особливостей пацієнтів та обов’язково враховуючи їх побажання.
У цій статті розглянемо аспекти відновлення грудей за допомогою власних тканин.
Що таке реконструкція грудей власними тканинами, або аутологічна реконструкція?
Це метод хірургічного відновлення форми молочної залози після оперативного втручання з видалення новоутворення. При цьому методі не застосовуються імпланти. Підхід передбачає використання власних тканин, так званих клаптів, які зазвичай беруться з живота, сідниць, внутрішньої поверхні стегон або спини. Це дозволяє реконструювати груди, які будуть мати більш природний вигляд, а також жінка не сприйматиме їх як щось чужорідне — лише як частину власного тіла.
Використання мікрохірургічних технік дозволяє значно розширити можливості такого виду реконструкції. Під час операції хірурги за допомогою операційного мікроскопа зшивають найтонші судини, а іноді і нерви. Це надзвичайно делікатна робота, яка потребує високого рівня майстерності лікарів та злагодженої роботи всіх фахівців.
У яких випадках варто обрати реконструкцію власними тканинами?
Використання власних тканин для відновлення грудей вважається методом вибору, оскільки при правильному виконанні та відсутності серйозних ускладнень дає кращий та стабільніший функціональний та естетичний результат. Але такий підхід є значно складнішим і часто потребує декількох операцій. Цей метод рекомендований у таких випадках:
- Наявність відповідної донорської зони. При відновленні грудей власними тканинами ці тканини потрібно десь знайти. Тобто для такої операції пацієнтка повинна мати надлишок жирової тканини в ділянці живота, стегон, попереку або сідниць. У худих жінок такі операції є проблемними.
- Ускладнені попередні втручання, дефіцит тканин та виражені трофічні зміни шкіри в ділянці видаленої залози. Якщо раніше проведені операції, особливо з використанням імплантів, спричинили ускладнення, проводилась променева терапія на зону молочної залози, мала місце інфекція і тканини в зоні втручання є значно зміненими, то реконструкція власними тканинами стає чудовою альтернативою.
- Додатковий косметичний ефект. Використання тканин із ділянки живота дозволяє одночасно провести абдомінопластику, зменшити об’єм талії і надати животику більш привабливого вигляду.
Протипокази до реконструкції власними тканинами
Хоча цей метод має багато переваг, існують певні стани, в яких реконструкція власними тканинами не може бути проведена:
- Загальний стан здоров'я. Пацієнтки з важкими хронічними захворюваннями або нестабільним станом можуть отримати відмову від проведення втручання.
- Немає достатньої кількості тканин для пересадки. У жінок з низьким індексом маси тіла може не вистачати тканин для проведення операції.
- Проблеми з кровообігом. Судинні захворювання та куріння можуть ускладнити успішне пересадження тканин.
- Захворювання, що впливають на загоєння ран. Наприклад, діабет у стадії декомпенсації може стати перешкодою для успішного відновлення.
Кожен випадок розглядається індивідуально, тому перед ухваленням рішення лікар проводить ретельне обстеження та аналіз стану пацієнтки.
Як проводиться операція?
Лікарі LISOD ретельно планують кожну подібну операцію. Спочатку проводиться обстеження за допомогою таких сучасних методів діагностики, як УЗД, МРТ та/або КТ, які допомагають визначити стан тканин і судин у донорській зоні (ділянка, звідки будуть брати клапоть для пересадки). Під час операції хірурги отримують тканини з обраної ділянки тіла разом із судинами — і пересаджують їх на місце молочної залози. Усі судини зшиваються під мікроскопом, що забезпечує якісне кровопостачання новосформованої «залози».
Операція може тривати до 8-10 годин, оскільки всі етапи потребують максимальної точності. Крім хірургів, у процесі беруть участь анестезіологи, медсестри та інші фахівці, які забезпечують успішність втручання.
Чому варто звернутися в LISOD?
- Досвідчені спеціалісти. Наші хірурги мають унікальні методики і досвід виконання найскладніших реконструктивних втручань.
- Сучасне обладнання. Лікарня має всі необхідні інструменти і для проведення повноцінного обстеження пацієнтки, і для виконання хірургічної операції, і для забезпечення найкращого результату.
- Комплексний підхід. Лікування включає не лише операцію, але післяопераційний супровід, включаючи фізичну та психологічну реабілітацію.
- Персоналізовані тактики. Ми враховуємо всі особливості анатомії та потреби кожної пацієнтки — і індивідуально обираємо тактику в кожному випадку.
- Умови. У нашій лікарні створені найкращі умови для перебування та відновлення пацієнток.
Запрошуємо вас на консультацію
Якщо ви розглядаєте варіанти реконструкції грудей (як одночасно з видаленням злоякісної пухлини, так і після завершення лікування), наша команда готова надати вам всю необхідну інформацію. Ми розуміємо, наскільки важливим є цей крок, і докладаємо максимум зусиль, щоб допомогти вам відновити не тільки здоров'я, але й впевненість у собі.
Реконструктивні операції — це більше, ніж хірургія. Це мистецтво відновлення гармонії у власному тілі, повернення краси та нових можливостей.
Звертайтеся до нас — разом ми оберемо оптимальний варіант реконструктивного втручання і допоможемо вам отримати найбільш ефективний результат.
Запишіться на консультацію:
0-800-500-110 — дзвінки по Україні безкоштовні;
+38-044-277-8-277.