Лапароскопічна екзентерація

Рідкісна операція в LISOD – лапароскопічна екзентерація органів малого тазу з пластикою сечового міхура та сечоводу.


2011 року в LISOD було проведено лапароскопічні операції, частину з яких виконано вперше не лише в Україні, а й у СНД. Одне з таких виняткових хірургічних втручань – лапароскопічна екзентерація органів малого тазу. Операцію проводять при занедбаних пухлинах, коли не можна обмежитись видаленням одного органу.

Пацієнтка з рецидивною плоскоклітинною карциномою із залученням сечового міхура, прямої кишки та без ознак віддаленого метастазування. За допомогою лапароскопічного доступу було виконано видалення всіх органів малого тазу та проведено реконструктивно-пластичну операцію – з частини тонкої кишки сформовано сечовод, штучний сечовий міхур створено з петлі кишки, виведено кишкову стому. У майбутньому, коли пацієнтка пройде курси хіміотерапії та радіотерапії та хворобу вдасться перемогти, передбачається ще одне реконструктивне втручання – повернути ортопедичний сечовий міхур на його природне місце в організмі та пошити із сечовипускальним каналом.

Складність проведеної операції в тому, що пухлина вросла у внутрішні здухвинні судини, і була не тільки виконана екзентерація органів малого тазу, а й резекція внутрішньої здухвинної артерії. За результатами досліджень отримано R0, тобто за межами резекції пухлини немає – повністю видалена. У лапароскопічному варіанті, на відміну від «відкритого» втручання, винятковість операції не тільки у видаленні всіх органів малого тазу, а й у пластичному моменті – створення так званого «кондуїту» (резервуару) та вшивання в нього сечоводу.

Довідка. Хірург Сергій Байдо повністю застосував лапароскопічну техніку, і жодного розрізу завдовжки більше 1см на передній черевній стінці пацієнтки немає.

Інші новини